OOTD Floral print and shirt with bow detail

Hello Dears,

Today I am spring inspired to post floral and colorful outfit of the day. Thanks to my friend for making photos! Actually I would be more happy to post more OOTD posts, but I need to find someone  who can make photos. Floral heels I have few years, I ordered them from USA long time ago, before our government asked to pay custom taxes. Shirt with bow detail in the middle is new piece in my wardrobe and I really like it, I have feeling that it goes with skirt and also with jeans or leggings.

Šodien raksts ar pavasara iedvesmotu puķu apdruku apģērbā. Paldies manai draudzenei par fotogrāfijām! Es būtu laimīga publicēt šādus rakstus biežāk, bet man tad vienmēr ir jāmeklē kādu kas vari mani nofotogrāfēt. Puķainās kurpes manā kolekcijā ir jau vairākus gadus, tās pasūtījām no Amiclubwear.com kad vēl nebija jāmaksā nodoklis no ASV. Blūzīte ar bantīti ir jaunums manā garderobē un man tā ļoti patīk, es noteikti to nēsāšu gan ar svārciņiem, gan ar džinsiem un legingiem.

floral_skirt_Spring_fashion_2015 Beauty_Blogger Beauty_Blogger1 Bow_top_fashion_2015 fashion_ spring_2015 floral_skirt_spring_2015Skirt/Svārki – Jane Norman

Shirt/Blūze – Azella

Heels/Kurpes – amiclubwear.com

Bracelets/Rokassprādzes – Trollbeads

 

Jauku nedēļu visām!  I wish you nice working week ahead!

 

Aija

 

Tags:
7 Comments