Atsauksme: Greja 50 nokrāsas

Sveikas!

Pagājušajā piektdienā man bija meiteņu vakars un par cik esmu bez aizspriedumiem, ar meitenēm ziņkārīgi un ķiķinot devāmies uz kino. Aizņēmām pēdējo rindu zālē un gaidījām sākumu. Zālē bija arī jaunāka publika un vispār bija interesanti vērot citu reakciju uz ekrānā notiekošo. Mēs arī ķiķinājām un drusku komentējām. Tā nebija komēdija, bet kāpēc zālē ik pa laikam kāds smējās? Stāsts kā par princi un Pelnrušķīti, bet kā viena draudzene ieminējās, paldies Dievam, jo šis jau nav nekāds dokumentālais kino. Vēl ko nesapratām, kādēļ visas filmas laikā Anastasijai kājās ir biedējoši neglītas kurpes..brrrrr. Kurpes bija ļoti nesmukas. Vēl izrādās, ka Grejs prot sapīt perfektu bizi, tā lai mati neaizķeras aiz kādas pātagas. Manuprāt nepamatotas bažas, ka noskatoties filmu, jaunas meitenes padomās, ka intīmajā dzīvē tā ir jābūt, labāk lai domā tā, nekā, ka piecu minūšu mīlēšanās ir norma.

Kā likt meitenei iemīlēties sevī? Formula ir vienkārša, esi apburošs, radi viņā sajūtu, ka viņa ir īpaša, iedod visu, ko viņai vajag un vēl vairāk, iedod viņai spārnus un tad paziņo, ka esi neaizsniedzams. Meitenei, kura no dzīves neko nav redzējusi, daudz nevajag, lai sagrozītu galvu. Un tomēr drusku kaitina tāds Grejs, kurš iedomājas, ka ir baigi kruts un viss viņam pienākas, varbūt vienkārši labs psihologs un manipulators.

Drusku dīvaini, ka meitene no normālas ģimenes labprāt iesaistās šādās attiecībās, bet laikam iemīlēšanās padara drusku dumju. Jā, nauda neliek iemīlēties, nu izvizināja viņu vienreiz helikopterī, arī jau neradītu to sajūtu, bet drusku tā ir sieviešu filma, jo es piemēram sapņoju par to, ka pieceļos no rīta un vīrietis man ir nopircis kleitu, kurpes un kaklarotu kādam īpašam pasākumam. Tādos brīžos tik var noelsties…ehhhh.

Filma ir erotiska, vai varbūt skumja? Īstenībā sekss šajā filmā nav sāpīgs, sāpīgas ir attiecības. Un kurš gan nezin, ka sekss sākas jau galvā, stāsts ir vairāk par fantāzijām nevis par realitāti.

Sievietes uzbudina jau doma vien par to, ka mīļotais spētu pieņemt tādas kādas viņas ir.

Galvenajai varonei, kailai esot, uz augšstilbiem varēja redzēt spalviņas, manuprāt tā bija jutekliskākā aina visā filmā, jo tas ir noslēpums, tas ir kaut kas tāds ko visi nezin.

Cik daudz ir vīriešu, kuri savu sievieti piesies pie gultas un ilgi, ilgi kutinās ar spalviņu? Visa sievietes bauda jau ir vīrieša rokās…

Lai arī filmu un grāmatu daudz kritizē, tomēr rodas jautājums, ja cilvēkiem nepatiktu un neintersētu, tad tak grāmatu nelasītu, nepirktu un filmu neskatītos. Nevajag jau multibiljonāru, lai justos īpaši, varbūt sievietēm jāiemācās dzīvē pateikt savas patiesās vēlmes.

Tādas ir manas domas, varbūt kādai vēl ir ko teikt?

Aija

11 Comments