Aijiņ, iedzer nervu zāles, jeb kā ataudzēt garus matus

Sveikas!

Saruna ar manu frizieri:

Es: Andriņ, nākamreiz nokrāso man tumšus matus, gribu kaut ko pamainīt.

Friziere: Aijiņ, aizej iedzer nervu zāles, līdz rītam Tev pāries.

Es: nu labi…

Šoreiz vēlos padalīties ar savu personīgo pieredzi matu ataudzēšanā. Ceļš uz gariem matiem aizsākās kādus trīs gadus atpakaļ, kad iepazinos ar savu frizieri. Mati tad man bija īsi un nekādi. Frizieres ideja bija nokrāsot manus matus brūnā medus tonī. Tā es kļuvu par lepnu rudmati. Bildes pirms ar katastrofu uz galvas man nav, jo tajā laikā man nepatika fotogrāfēties.

beauty_blogger4

Augšējā bildē mani mati pašreiz.
beauty_blogger1Te es jau kādus 8 mēnešus draudzējos ar savu frizieri, tonis ir vienmērīgs un man ļoti patika, bet mani joprojām priekš manis par īsu. Gribējās matus vismaz līdz krūtīm. Bet par to toni dažreiz atkal sapņoju…

beauty_blogger2Tad nu es nolēmu no tāda garuma, kas ir nedaudz zem zoda, pieaudzēt matus ar kapsulu metodi. Bildē ar orhidejām man ir pieaudzēti mati, bet šī jau ir kāda otrā reize kad pieaudzēju matus. Te man pieaudzētie mati bija līdz viduklim. Šo te atceroties joprojām esmu kaifā! Es tik stiepu savai frizierei tādus un šitādus matus, lai tik pieaudzē man garumam, kuplumam un vispār forši!

beauty_blogger3

Strīpainajā džemperītī ir mana pati pirmā reize, kad pieaudzēju matus, manuprāt tas bija 2012.gada pats sākums.

Man ļoti patika pieaudzēti mati, šeit uzskaitīšu plusus un mīnusus pieaudzēšanai ar kapsulām:

-matiem ataugot, kapsulas var velties. Man ir paveicies ar matu struktūru, man minimāli kaut kas vēlās un ķērās, praktiski nemaz.

-pieaudzēti mati žūst ilgāk nekā savējie, arī neskatoties uz to, ka pieaudzē dabīgos matus, tie žūst krietni ilgāk.

-jāizfilē savi mati pie pieaudzēšanas, lai tie smukāk iejauktos ar pieaudzētajiem.

-man patīk tikai slāvu mati no Mella, kuriem tagad ir nenormāla cena, man laikam vajag 300 eur tam, ko es gribu, agrāk pietika ar kādiem 110 EUR.

+garus matus var dabūt divās stundās.

+var veidot ar lokšķērēm un neuztraukties, ka dedzini savus matus.

+ja ir labs meistars efekts ir ļoti noturīgs un dabīgs.

+mellas slāvu matiem ir tādas mazas kapsuliņas, ka tās nemaz nevarēja just.

+kamēr mati ir pieaudzēti, tikmēr arī savējie aug līdzi un par to tā nepiedomā, bet kad noņem pieaudzētos, savējie jau ir manāmi paaugušies.

+Ar pieaudzētiem matiem bez korekcijas var staigāt vismaz četrus mēnešus, ja ne vairāk. Ja saudzīgi apejies ar pieaudzētajiem matiem, tad var tos pašus matus pielikt atkārtoti vairākas reizes.

Bet, kad pierod pie garajiem, pieaudzētajiem matiem, tad tos noņemot tomēr tie pietrūkst. Aizpagājušogad (2012.gada ziemā) es pēdējo reizi pieaudzēju matus. Toreiz savas dumības dēļ tos sadedzināju, taisot frizūru uz Ziemassvētku balli. Tad gan bija bēdīgi, jo nodedzināju arī savējos un pāris mēnešus diezgan dabūju arī savus aplīdzināt. Kopš tā brīža nolēmu tomēr audzēt savējos. Pašlaik manu matu garums ir zem krūtīm.

beauty_blogger5

Kas man palīdzēja izaudzēt garus matus:

Savs frizieris ļoti palīdz ataudzēt matus. Mana friziere zin, ka neeksperimentēju ar matiem un tos audzēju. Vismaz reizi mēnesī eju pie savas frizieres nokrāsot saknes, un ja nepieciešams apgriezt matu galiņus. Matus griežu tikai augošā mēnesī.

Nedrīkst mainīt matu krāsu no melnas uz blondu un otrādi. Ataudzēšanas laikā tik pakāpeniski pārgāju uz drusku gaišākiem matiem. Vieglāk ir ataudzēt matus, kas nav krāsoti vai arī nokrāsoti tuvu dabiskajam tonim.

Nē, taisnotājam, lokšķērēm un citiem brīnumiem. Esmu lokojusi matus kādas trīs reizes pēdējā gada laikā un pēc katras reizes jutu, ka matu galiņi palika sausāki. Ideāli būtu iztikt bez fēna, bet man tas neizdodas, jo mazgāju matus vakarā un nevaru iedomāties iet gulēt slapjiem matiem.

Matu pieaudzēšana ar kapsulām,  man palīdzēja ataudzēt savus matus, jo tad mati gada laikā diezgan paaugās.

Profesionālie līdzekļi. Mazgāju matus ar profesionālu šampūnu un matu masku. Katru dienu un pēc mazgāšans ieziežu matu galiņos eļļu.

Materiāli ar kuriem mati saskaras. Uz nakti sapinu bizīti, jo mati tad tā nenobružājas pret spilvenu un arī nežņaudz mani pa nakti. No rīta mati ir viļņaini pēc bizītes, bet man ir svarīgāks matu veselīgums. Svarīga lieta! Sintētiskie adītie džemperīši ļoti traumē matus. Ļoti jāuzmanās ar kādu audumu mati saskaras ikdienā.

Pārāk bieži nemazgāt. Mazgāju matus ik pēc divām dienām vai ik pēc trim dienām. Nav labi matus pārāk attaukot un bieži mazgāt.

Kāda Jūsu pieredze ar matu ataudzēšan un pieaudzēšanu? Vai esiet mēģinājušas pieaudzēt matus ar kādu no metodēm? Vai arī dodat priekšroku īsam matu griezumam?

Aija

12 Comments